EKİBİMİZYurtdışında çalışmış
ekibimizle birlikte
ihtilafların çözümüne dair
en üst seviyede hizmet vermekteyiz.

Burcuhan Yıldıran Kuroğlu

Kurucu Ortak, Avukat, Arabulucu

Burcuhan Yıldıran Kuroğlu, ticaret/şirketler hukuku, birleşme ve devralmalar, vergi ve sigorta hukuku ve arabuluculuk alanlarında uzmanlaşmıştır. Taşımacılık, inşaat, beyaz eşya, gayrimenkul, spor sektörlerinde faaliyet gösteren pek çok yerel ve uluslararası müvekkile hukuki danışmanlık vermekte ve demir – çelik sektöründe faaliyet gösteren halka açık bir şirketin denetleme kurulunda görev almaktadır.

Burcuhan Yıldıran Kuroğlu aynı zamanda Sakaryaspor A.Ş. spor kulübünde Disiplin Kurulu Üyesi ve kulübün Türkiye Futbol Federasyonu sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Kendisi ayrıca Fenerbahçe A.Ş. spor kulübü Hukuk Komitesi ve The British-Turkish Lawyers Association üyesidir.

Büromuza katılmadan önce Londra’da faaliyet gösteren bir hukuk bürosunda 2010 ve 2012 yılları arasında çalışmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi (LLB 2008) mezunudur ve Bournemouth Üniversitesi’nden Uluslararası Ticari Hukuk alanında LLM derecesi bulunmaktadır. Burcuhan Yıldıran Kuroğlu, İstanbul Barosu üyesi ve akıcı İngilizce konuşmaktadır.

http://ygdlaw.com/wp-content/uploads/2018/11/Screen-Shot-2018-11-13-at-9.06.26-PM.png
http://ygdlaw.com/wp-content/uploads/2018/10/MG_0193.jpg

Oktay Gözen

Kurucu Ortak, Avukat

Oktay Gözen, ticaret/şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku, fikri ve sınai mülkiyet hukuku, iş, vergi ve sigorta hukuku alanlarında uzmanlaşmış deneyimli bir avukattır. Sağlık, taşımacılık, mühendislik, tekstil, medya ve perakendecilik sektörlerinde faaliyet gösteren pek çok Türk ve uluslararası müvekkile hukuki danışmanlık vermektedir. Bunlara ek olarak; uluslararası derneklerin Türkiye’deki faaliyetlerinin yürütülmesi hususunda da hukuki danışmanlık sağlamaktadır.

Oktay Gözen aynı zamanda İstanbul Barosu Spor ve Spor Hukuku Komisyonu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca; Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ile ilgili birçok seminere katılım sağlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi (LLB 2009) mezunudur ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Ekonomi Hukuku alanında LLM derecesi bulunmaktadır. Oktay, İstanbul Barosu üyesidir ve akıcı İngilizce konuşmaktadır.

Emmy Di Gioia

Ortak – Danışman Avukat

İstanbul’da yerleşik İtalyan bir avukat olan Emmy Di Gioia (Ortak – Danışman Avukat), Palermo Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur ve Palermo Barosu üyesidir. Di Gioia, yabancı yatırımcılara Türk hukukunda İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Birleşme, Satın Alma ve Şirketler Hukuku alanlarında danışmanlık vermektedir.

Türkiye’nin en köklü ve tanınmış hukuk bürolarından birinde çalıştıktan sonra 2017 yılında, Yıldıran Gözen Hukuk Bürosu’na ortak ve danışman avukat olarak katılmasıyla YGD Danışmanlık Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu kurulmuştur. Di Gioia, özellikle İtalyanlar olmak üzere, Türkiye’de halihazırda yatırım yapan veya yapmaya karar vermiş yabancı girişimcilere Türkçe, İtalyanca ve İngilizce dillerinde danışmanlık sağlamaktadır. İstanbul’daki altı senelik deneyiminin sonunda, çok sayıda çok uluslu ve yerli şirketleri temsil etme ve Türkiye’de bulunan İstanbul İtalya Başkonsolosluğu, İzmir İtalya Konsolosluklarının danışman avukatlığını yapan Di Gioia, aynı zamanda bir çok İtalyan ve Avrupa Birliği mensubu şirketlerine de destek olma şansını elde etmiştir. Di Gioia, çoğunlukla İstanbul, İzmir, Milano, Roma ve Palermo şehirlerinde çalışmaktadır.

http://ygdlaw.com/wp-content/uploads/2018/11/MG_0078.jpg

Aslıhan Evcil

Avukat
Aslıhan Evcil, 2018 yılında Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Hukuk öğrenimi sırasında, Erasmus+ staj hareketliliği programı dahilinde İtalya’da staj yapmıştır. Hukuk öğrenimi sırasında ve sonrasında çeşitli akademik sertifika programlarına katılım sağlamıştır. Aslıhan Evcil, İstanbul Barosu üyesidir ve akıcı İngilizce konuşmaktadır.

Aslıhan Evcil, Ticaret/Şirketler Hukuku, İş Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku ile Dava ve Uyuşmazlık Çözümü alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Emre Kaplan

Avukat
Emre Kaplan, Hacı Sabancı Anadolu Lisesi’ndeki eğitiminin ardından Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Hukuk öğrenimi sırasında çeşitli akademik sertifika programlarına katılmış olup Özyeğin Üniversitesi Özel Hukuk Yüksek Lisans programında eğitimini sürdürmektedir. Emre Kaplan İstanbul Barosu üyesidir ve akıcı İngilizce konuşmaktadır.

Emre Kaplan, Dava ve Uyuşmazlık Çözümü, Ticaret/Şirketler Hukuku, Spor Hukuku, İş Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Zeynep Begüm Ulufi

Hukuk Danışmanı
Zeynep Begüm Ulufi, Maastricht Üniversitesi Uluslararası ve Avrupa Hukuku bölümünü tamamlamış ve Girişimcilik Yan Dalı ile buradan 2020 senesinde mezun olmuştur. Eğitiminde birçok farklı hukuk sistemini tanımış olup özellikle Avrupa Birliği Hukuku’na odaklanmıştır. Erasmus+ Programını Universidad de Carlos III de Madrid’e tamamlamış olup MUN ve EYP bünyesinde birçok uluslararası konferansa katılmıştır. Zeynep Begüm Ulufi akıcı derecede İngilizce konuşup ayrıca İspanyolca bilmektedir.

Zeynep Begüm Ulufi, AB Hukuku, Ticaret/Şirketler Hukuku, Rekabet Hukuku ve Kişisel Verinin Korunması alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Vincenzo Santonocito

Erasmus Stajyeri
Vincenzo Santonocito Katanya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde son sınıf öğrencisi olup, farklı hukuk firmalarında gerçekleştirdiği stajlar neticesinde çevre hukuku, idari hukuk, uluslararası ve Avrupa hukuku gibi, özellikle İtalyan hukuku başta olmak üzere, hukukun birçok farklı dalında deneyim kazanmıştır.
Kendisi aynı zamanda Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) konusunda uzman olup, ELSA İtalya’nın(Avrupa Hukuk Öğrenci Birliği) ulusal masasında bu konuda danışmanlık yapmaktadır.

Vincenzo şu anda İstanbul’daki YGD hukuk firmasında Erasmus stajı sürdürmektedir. İtalyanca ve İngilizce bilmektedir.

Musa Bıyık

Stajyer
Musa Bıyık, 2021 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Öğrenimi sürecinde Ankara Üniversitesi orijinli meclis simülasyonu etkinliği başta olmak üzere birçok hukuki aktiviteye katılım sağlamış ya da koordinatörlüğünü yapmıştır. Mezuniyetinin ardından Erasmus+ Staj Hareketliliği dahilinde Almanya’da staj yapmış olup yasal stajını ofisimiz bünyesinde başlatan Musa Bıyık, yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir.

Marlene Bruzzese

Erasmus Stajyeri
Marlene Bruzzese kısa süre önce Catania Üniversitesi’nden Hukuk Yüksek Lisans Derecesi ile mezun olmuştur (Nisan/2022). Vatandaşlık hakkı, göçmenlik ve uluslararası koruma ile ilgili konuları araştırma fırsatı bulduğu University of Katania “Coesione & Diritto” Hukuk Kliniğinin üyesiydi. Erasmus eğitimini Polonya’daki Szczecin Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ticaret hukuku ve uluslararası hukuka ilgi duymaktadır.

Marlene şu anda hukuk büromuzda lisansüstü Erasmus Staj’ını yapmaktadır.

Ayşegül Gonca Ay

Avukat
Ayşegül Gonca Ay, Köy Hizmetleri Anadolu Lisesindeki eğitiminin ardından hukuk lisans eğitimini 2020 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesinde tamamlamıştır. Hukuk öğrenimi sırasında çeşitli akademik sertifika programlarına katılım sağlamıştır. İstanbul Barosu üyesidir ve akıcı düzeyde İngilizce bilmektedir.
Ticaret/Şirketler Hukuku, İş Hukuku, Dava ve Uyuşmazlık çözümü, Vatandaşlık Hukuku, Sözleşmeler Hukuku alanlarında çalışmalarını yürütmektedir.

iSTANBUL

19 Mayıs Mah. Turaboğlu Sok. N:4/4, Kozyatağı, Kadıköy/İstanbul
0216 372 09 74
info@ygdlaw.com

.

İRTİBAT BÜROLARI
ADANA     ANKARA     MERSIN     İZMİR     BOLOGNA     MİLANO     PALERMO     ROMA